Понедельник, 30 Ноябрь -0001 00:00

Вчені змогли отримати воду з сухого повітря

вівторок, 27 березня, 2018, 2:50 Світ

Вчені змогли отримати воду з сухого повітря

Дослідники з Массачусетського технологічного інституту (MIT) створили прототип пристрою, який здатний отримувати воду з сухого повітря. Новий прилад, сконструйований вченими, дозволяє добувати воду з повітря, вологість якого не перевищує 10%. Об этом сообщает 64kanal.in.ua со ссылкой на СМИ.


Про це повідомляє Republic.


Зараз вже існує велика кількість приладів, які можуть збирати водяну пару з повітря і конденсувати їх, однак для їх нормальної роботи необхідна висока вологість (як мінімум 50%), а також велика кількість енергії. Це робить вкрай дорогим отримання води в найбільш посушливих районах Землі.В основі приладу лежить метал-органічна каркасна структура (МОК), де в якості металу виступає цирконій – така структура має високу здатність поглинання молекул води. Пластина з МОК виловлює воду з повітря; потім молекули перетворюються на пару завдяки сонячному світлу, і конденсуються в спеціальній посудині. Весь цикл роботи приладу складає одну добу.


Вперше прототип пристрою був сконструйований близько року тому, однак тоді було висловлено багато сумнівів з приводу можливої ​​працездатності приладу в умовах пустелі. Тепер вчені провели польові випробування в посушливій місцевості в Арізоні. При випробуванні температура за добу змінювалася від 15 до 25 градусів Цельсія, а вологість не перевищувала 30%.


Результати випробувань показали, що на кілограм МОК прилад може виробити близько 250 грамів води за добовий цикл. Дослідження отриманої води не виявили будь-яких шкідливих домішок в ній через контакт з МОК – в ній були виявлені іони цирконію, проте їх кількість не перевищувала одну частинку на мільярд.


За заявами вчених, подальші експерименти із каркасною структурою зможуть підвищити продуктивність приладу в кілька разів і збільшити його ККД до 30-40%. У перспективі такого роду пристрої можуть вирішити питання забезпечення питною водою жителів найбільш посушливих регіонів планети.
Джерело статті: “http://zik.ua/news/2018/03/27/vcheni_zmogly_otrymaty_vodu_z_suhogo_povitrya_1293277”

Последние публикации