Нові пропозиції європейських санкцій проти Росії можуть бути представлені вже в жовтні,

санкції

Нові пропозиції щодо наступного пакету європейських санкцій проти Росії можуть бути представлені вже в жовтні, найімовірніше, вони торкнуться імпорту алмазів.

"Нові заходи, які можуть бути представлені вже наступного місяця, швидше за все, включатимуть європейську версію майбутньої заборони G7 (на імпорт алмазів, – ред.) і, можливо, пропозицію щодо використання для допомоги Києву прибутку, отриманого від заморожених активів центрального банку РФ", – повідомляє агентство Bloomberg із посиланням на офіційних осіб, знайомих із ситуацією, передає Інтерфакс-Україна.

Новий пакет може бути представлений у першій половині жовтня чи під час жовтневого саміту ЄС-США. Дата цієї зустрічі наразі не встановлена.

При цьому група країн, до якої входять Польща та балтійські держави, закликають також запровадити додаткові обмеження у сфері торгівлі російським СПГ та санкції в сфері IT-послуг. Крім того, вони закликають до обмежень, пов’язаних із атомною енергетикою.

Як зазначає агентство, подібні пропозиції Варшави та країн Балтії відхилялися Євросоюзом уже не раз.

Раніше повідомлялося, що G7 до кінця року запровадить заборону на імпорт алмазів із РФ. Буде введена пряма заборона на покупки, яка набуде чинності 1 січня наступного року, а також непряма заборона, яка буде запроваджена поступово.