Среда, 12 Август 2020 00:00

«Досить нас бити». Сотні білорусок вишикувалися в живий ланцюг біля головного ринку Мінська

Жінки протестують проти насильства силовиків (Фото: Радыё Свабода — Беларусь)

Об этом сообщает DEDAL


Біля Комаровського ринку в Мінську 250 білоруських жінок в білому одязі і з квітами вишикувалися в живий ланцюг, протестуючи проти насильства силовиків.

Як повідомляє Наша Ніва, живий ланцюг розтягнувся від Комаровки до Будинку Меблів. Проїжджаючі повз автомобілі сигналили, підтримуючи учасниць пікету.

«Досить нас бити! Ми просто хочемо чесного підрахунку голосів», — сказали протестувальниці.

Протести у Білорусі — останні новини

«Ми прийшли з розпростертими обіймами, без зброї. Як і інші мирні протестувальники. Насильство йде тільки з одного боку», — заявили учасниці акції.

Читайте також:
Багатотисячне «геть!» і кривавий розгін. Що пережила Білорусь у найдраматичнішу ніч своєї новітньої історії — фото та відео

На місці мітингу з’явилися двоє співробітників міліції з гучномовцями і попросили жінок розійтися, пише Onliner. Протестувальниці поклали квіти вздовж дороги і стали розходитися, заклавши руки за голову. У підсумку на тротуарі з’явилася лінія з квітів.

Пізніше до Комаровки під’їхав синій автомобіль ОМОНу. На даний момент більшість учасниць акції розійшлися.

250 білоруських жінок утворили живий ланцюг

Нагадаємо, що по всій Білорусі третій день поспіль вирують масові протести проти шостого президентського терміну Олександра Лукашенка.

Згідно з попередніми даними ЦВК Білорусі, на виборах 9 серпня перемогу здобув Олександр Лукашенко (80,08% голосів), опозиційний кандидат Світлана Тіхановська нібито набрала 10,09% голосів.

Опозиція не згодна з оголошеними результатами. Незалежні спостерігачі повідомили, що Світлана Тіхановська перемогла щонайменше на 85 виборчих дільницях.

Щоночі акції протесту білорусів переростають у криваві зіткнення з силовиками і обертаються жорсткими затриманнями. Бійці ОМОН застосовують проти мирних громадян водомети, гумові кулі, сльозогінний газ і світлошумові гранати.

У ніч на 11 серпня під час протестів у Мінську загинув перший протестувальник. За даними МОЗ Білорусі, до лікарень доставили більше 200 осіб.

Редактор: Оксана Соломка

Джерело статті: “https://nv.ua/ukr/world/countries/video-250-bilorusok-vstali-v-zhiviy-lancyug-v-minsku-novini-bilorusi-50105677.html”

Последние публикации